Produkty
Wyszukaj
Szukaj
Nowa mapa CN 2016.30
 
Garmin Zumo 220

cena: 1 449
cena netto: 1 188 zł
wysyłamy w ciągu 72 godzin
 

jeżeli nie posiadasz przeglądarki Flash pobierz ją tutaj


Opis Specyfikacja Mapy  

 

W zakresie funkcji nawigacyjnych urządzenie oferuje funkcjonalność bardzo zbliżoną do Nüvi 765 - mamy więc do dyspozycji możliwość wyszukiwania celu podróży na podstawie danych zawartych w mapach (wyszukiwanie adresu, miejscowości, punktów POI itp), automatyczne i ręczne planowanie tras podróży , planowanie tras z wieloma punktami pośrednimi z funkcją ich ręcznego lub automatycznego sortowania w celu uzyskania optymalnej trasy. Dostępne są również ustawienia nawigacji dotyczące unikania przez urządzenie określonych, predefiniowanych typów dróg w czasie wyznaczania tras oraz objazdów, a także funkcja szybkiej nawigacji do domu. Nie zapomniano również o możliwości rejestracji śladu przebytej trasy oraz dzienniku podróży.  Dodatkowo Zumo 220 oferuje użytkownikowi funkcje astystenta pasa ruchu (bez widoku skrzyżowań) . Zadaniem tej funkcji jest dokładne wskazanie pasa ruchu na skrzyżowaniach autostrad i dróg głównych, który należy zająć aby trafić we właściwy zjazd. Działanie tej funkcji jest ściśle uzależnione od danych zawartych w mapach, stąd może ona nie wskazywać pasów ruchu na wszystkich skrzyżowaniach. Kolejną funkcją nawigacyjną, niedostępną dotąd w urządzeniach serii Zumo, jest nawigacja do zdjęć . Korzystając z serwisu internetowegoGarmin Connect , możliwe jest wyszukanie i załadowanie do pamięci urządzenia zdjęć zawierających zapisane w nich informacje o pozycji uwiecznionego obiektu. W samym urządzeniu zdjęcie takie można następnie wybrać jako cel podróży, bez konieczności wyszukiwania np. dokładnego adresu. Zdjęcia można również powiązać z punktami ulubionymi zapisywanymi przez użytkownika w pamięci urządzenia. Zumo 220 jest także przygotowany do obsługi baz własnych punktów POI , które najczęściej wykorzystywane są do informowania kierowcy o fotoradarach na drodze. Wystarczy pobrać z internetu taką bazę, a następnie zainstalować ją w pamięci urządzenia za pomocą aplikacji POI Loader, aby w pełni korzystać z wizualnych i dźwiękowych powiadomień. Podobnie jak Zumo 550, tak i model 220 wyposażony został wKomputer podróży , który dostarcza pełnych statystyk związanych z pokonywaną trasą i wykorzystany może być równocześnie do nawigacji, ponieważ umieszczony został na nim kompas informujący o aktualnym kierunku ruchu. Funkcją powiązaną z komputerem podróży jest również funkcja monitorowania stanu paliwa . Funkcja ta zapewnia kierowcy np. korzystanie z ostrzeżeń o konieczności dotankowania pojazdu.
 
Zumo przygotowany jest również do pracy z odbiornikiem komunikatów drogowych TMC. Jeśli korzystamy z takiego odbiornika, na wybranych obszarach Europy możemy otrzymać informacje o aktualnym stanie dróg, w tym korkach, wypadkach, warunkach drogowych, itp. Dane te, oprócz ich wyświetlenia na mapie, mogą posłużyć do zmiany wcześniej zaplanowanej trasy podróży, tak aby ominąć potencjalne miejsca spowolnienia bądź zatrzymania ruchu.
 
Zumo 220 wyposażony został w moduł Bluetooth umożliwiający sparowanie go ze słuchawkami Bluetooth stereo i odbieranie oraz prowadzenie rozmów w trakcie poruszania się na matocyklu.
 
Wśród funkcji dodatkowych znaleźć można przeglądarkę zdjęć , funkcję czas na świecie (umożliwia sprawdzenie aktualnego czasu w różnych strefach czasowych), słowniki (wymaga opcjonalnych kart pamięci ze słownikami), kalkulator oraz przeliczniki jednostek miar i walut .

Wersja do druku (plik PDF, ok. 400KB) 
   
Projekt i wykonanie Fabryka Stron Internetowych Sp. z o.o. CMS - FSite